172. Budapeszt


Budapeszt -  stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad Dunajem. Formalnie stworzony został w latach 1872-73 z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym.
Miasto pełne jest pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann. Szczególnie okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone i nie widać, że niektóre miejsca mają lata świetności za sobą.


Budapest - is the capital and most populous city of Hungary, one of the largest cities in the European Union. Budapest became a single city occupying both banks of the Danube river with the unification of Buda and Óbuda on the west bank, with Pest on the east bank on 1873.
The city is full of beautiful houses, churches, squares, monuments and fountains. Particularly impressive shows at night.

4 komentarze:

 1. Budapeszt ! Akurat tam miałam okazję być w zeszłym tygodniu. I chyba poruszałam się tymi mniej fajnymi miejscami :D bo miasto nie zrobiło wielkiego wow.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miasto Wiktora O. wielkiego przyjaciela naszego kraju:) Oszałamiający widok z tym mostem i nocna panoramą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kartkę z tym samym nocnym widokiem i bardzo ją lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie byłam jeszcze w Budapeszcie, ale zdecydowanie taki nocny widok to chciałabym zobaczyć. Pięknie się to prezentuje. Lubię mosty, lubię rzekę w mieście i lubię miasto po zmroku, więc wszystko gra w tym widoku :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do pisania i dziękuję za każdy komentarz :)
Thank you for every comment :)

Copyright © 2014 Postcards from ... , Blogger