133. Yellowstone National Park

Pocztówkę otrzymałam od Mówci, która pamiętała o mnie podczas swojej wyprawy do USA. Dziękuję raz jeszcze kochana!

Postcard from my friend.


Park Narodowy Yellowstone – położony w Stanach Zjednoczonych, na terenie stanów Wyoming, Montana i Idaho. Jego powierzchnia to 8980 km². Jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Na jego terenie znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady. Park Narodowy jest rozcięty głębokim wąwozem rzeki Yellowstone. W 1978 Park Yellowstone został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Rocznie odwiedzany jest przez około 4mln ludzi.

Yellowstone National Park is a national park located primarily in the U.S. state of Wyoming, although it also extends into Montana and Idaho. Area of 3,468.4 square miles. Yellowstone was the first National Park in the U.S. and is also widely held to be the first national park in the world. In the area there are geysers, hot springs, mud volcanoes, fumaroles and waterfalls. The park is at the headwaters of the Yellowstone River, from which it takes its historical name. In 1978, Yellowstone Park was inscribed on the UNESCO World Heritage Site. Annually visited by about 4 million people.

6 komentarzy:

 1. Z każdą pocztówką, którą pokazujesz utwierdzasz mnie w przekonaniu, dlaczego tak bardzo lubię pojedyncze widoki na kartkach :P Nieziemski ten wodospad. I te skały. I w ogóle kocham parki narodowe w Stanach Zjednoczonych i to one byłyby moim celem, gdyby udało mi się kiedyś tam polecieć :) Yellowstone to jeden z ciekawszych, choć moim faworytem i tak pozostaje Yosemite :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja również wolę kartki z pojedynczym widokiem. Musimy kiedyś wybrać się razem na objazd po USA, tylko najpierw przydałby się jakiś sponsor ;)

   Usuń
  2. Cóż, całe Yellowstone jest tak ogromne i różnorodne, że każdy może znaleźć w nim co tylko sobie wymyśli. Jeśli już ktokolwiek miałby podróżować, to trzeba sobie zarezerwować co najmniej tydzień i uważać na niedźwiedzie :D. Yosemite też jest bardzo ciekawe, ale mnie najbardziej urzekł kanion Antylopy. A z wycieczką to trzeba się spieszyć, bo przecież Yellowstone w każdej chwili może wybuchnąć :)

   Usuń
  3. No mam nadzieję, że poczeka jeszcze z tym wybuchem :D Kanion Antylopy na zdjęciach prezentuje się nieziemsko, zazdroszczę Ci, że mogłaś oglądać go na żywo ;)

   Usuń
 2. Chce się patrzeć na tą kartkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za nieziemski widok! Większość ludzi kojarzy Stany z 'betonową pustynia'. a tu proszę ani śladu cywilizacji:)
  Z parków USA mam tylko Yosemite.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do pisania i dziękuję za każdy komentarz :)
Thank you for every comment :)

Copyright © 2014 Postcards from ... , Blogger