131. Zimbabwe

Lampart plamisty (leopard, pantera) / Leopard spottedZimbabwe - oficjalnie Republika Zimbabwe jest śródlądowym i suwerennym państwem, położonym w południowej Afryce, pomiędzy rzekami Zambezi i Limpopo. Na południu graniczy z RPA, z zachodu z Botswaną i Namibią, z północnego zachodu z Zambią, a na wschodzie i północnym wschodzie z Mozambikiem. Stolicą i największym miastem jest Harare. Kraj, z około 13 milionami ludzi, Zimbabwe posiada 16 języków urzędowych, z czego angielski, Shona i Ndebele są najczęściej używane.

Zimbabwe - officially the Republic of Zimbabwe, is a landlocked sovereign state located in southern Africa, between the Zambezi and Limpopo Rivers. It borders South Africa to the south, Botswana and Namibia to the west, Zambia to the northwest, and Mozambique to the east and northeast. The capital and largest city is Harare. A country of roughly 13 million people, Zimbabwe has 16 official languages, with English, Shona, and Ndebele the most commonly used.


*****

Mega ogromnie cieszę się z tych pocztówek, bo jak wiadomo kartki z Afryki dość ciężko zdobyć, a to dopiero drugi Afrykański kraj w mojej kolekcji. 
Miłego tygodnia!

I am very happy with these postcards. This is the second African country in my collection.
Have a nice week!

7 komentarzy:

 1. Druga pocztówka jest świetna! Ptak na znaczku to chyba ten sam co na pocztówce, więc można powiedzieć, że otrzymałaś maxi card :) Z Zimbabwe nie mam żadnej pocztówki, ale mam ponad 20 z RPA.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. chociaż to nie tygrys, ale fajny duży kot :D

   Usuń
 3. Love the expression on the spotted leopard's face. Just gorgeous.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drugi afrykański kraj, ale za to jaki! Perełka, kolejna zresztą. Gratuluję :) Oczywiście nie mam kartki z tego państwa, dlatego z chęcią popatrzę się dłużej na tę pierwszą. Takie kartki ze zwierzakami lubię, ponieważ znajduje się na niej nazwa kraju, a zwierzak jest typowy dla niego. Nie jak na przykład kury czy psy i kotki, które występują praktycznie wszędzie na świecie ;) Szesnaście języków urzędowych? Jakaś masakra chyba :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie również wolę unikatowe zwierzaki, niż kotki i pieski. 16 języków i masz motywację do nauki :D

   Usuń

Zapraszam do pisania i dziękuję za każdy komentarz :)
Thank you for every comment :)

Copyright © 2014 Postcards from ... , Blogger