Wietnam

Kolejna kartka od pocztówkowego znajomego Jobbo. Dzięki niemu moja kolekcja Azjatyckich państw nieźle się wzbogaciła :) Pocztówkę otrzymałam w maju, a Jobbo napisał:
Pozdrowienia z Hanoi mojego ulubionego  miasta Azji południowo-wschodniej. Pogoda cudowna jest 25ºC. Smutno, bo nie jest to sezon na jedzenie psów, ale mój kolega polecił mi znakomitą restaurację, gdzie podają węże.
Były już szczury (w Laosie - klik!), teraz czas na psy i węże. Niestety, widocznie w Azji to są smakołyki, a my do ust byśmy tego nie wzięli, myśląc o naszych pupilach (pisząc to, spoglądam na swojego psa, który leży zwinięty na kanapie obok mnie). Jak to mówią, co kraj to obyczaj. Nie krytykuję, nie oceniam, zapewne, jeśli urodziłabym się w tamtych rejonach, również nie miałabym nic przeciwko takiemu jedzeniu.

A teraz pora na pocztówkę ze stolicy Wietnamu - Hanoi.Wietnam (Socjalistyczna Republika Wietnamu) - państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na Półwyspie Indochińskim i graniczące z Chinami, Laosem i Kambodżą. Z liczbą ludności ponad 90 mln jest piętnastym co do wielkości populacji państwem świata.

Według Amnesty International rządząca partia stosuje masowe represje wobec opozycji, ograniczona jest wolność słowa i zgromadzeń. Według uciekinierów więźniowie są wykorzystywani do pracy przymusowej, której eksport jest jednym z głównych źródeł dochodów partii. Powszechne są naruszenia praw pracowniczych i praw człowieka.

7 komentarzy:

 1. Z tym psem to nooo. O ile świnkę morską bym spróbowała, tak psa raczej na pewno nie. Podziwiam i rozumiem, że dla nich to po prostu pies. Dla nas aż pies. Podobają mi się znaczki, takie kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo właśnie :P Psa również bym nie tknęła i kota i szczura, a reszty chyba mogę próbować.

   Usuń
 2. Hehe jeden wzdrygnie sie na sama mysl o jedzeniu psow, a innemu "smutno" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Jedna z różnic w naszych kulturach.

   Usuń
 3. Świetne znaczki, ani psa ani węża bym nie zjadła

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące architektonicznie budynki na pocztówce, znaczki także świetne! Ja niestety nie mam pocztówki z tego kraju, jedynie kilka znaczków z czasów gdy Polska była również w tym samym systemie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że tam jest sezon na psy, to tak jak u nas na truskawki. O rany, nigdy bym nie spróbowała ani psa, ani węża, ani szczura ani innych ich "ciekawych smakołyków"

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do pisania i dziękuję za każdy komentarz :)
Thank you for every comment :)

Copyright © 2014 Postcards from ... , Blogger