194. Myanmar

Kolejny prezent od #Jobbo, który pisze, że Bagan to miejsce, które powinno się odwiedzić chociaż raz w życiu. Świetnie poruszać się tam skuterem po piaszczystych szlakach, z których można obserwować balony, które unoszą się w górze.


Bagan – starożytne miasto i księstwo w Birmie (Myanmar) słynące z wielkiej liczby świątyń. Na powierzchni ok. 40km2 możemy podziwiać ich około dwóch tysięcy.
Świątynie w Bagan były budowane z trzech typów materiałów: drewna (głównie tekowego), piaskowca i cegły. Świątynie drewniane niestety uległy zniszczeniu z powodu pożarów. Również większość świątyń z piaskowca nie wytrzymała próby czasu. Za to budowle z cegły okazały się najtrwalsze.

Niesamowity teatr natury.
Wschód i zachód słońca, oba przełomowe momenty dnia są wspaniałymi spektaklami natury, zapewniającymi licznej widowni niesamowite widoki. Niebo zmienia swą barwę od błękitnej poprzez pomarańczową do nasyconej czerwieni. Wszystkie budowle stają się jedynie czarnymi kształtami. Pomiędzy nimi zaczynają się snuć mgły, a prześwietlające je niskie promienie słońca tworzą bajeczne smugi.
Bagan jest teatrem, w którym głównym aktorem jest słonce, natura sceną, a ludzkie dzieło scenografią. Przedstawienie to jest oglądane dwa razy dziennie przez setki osób. Chwile te, są pełne zadumy i podziwu dla tego pełnego harmonii i piękna krajobrazu.


Dowód na to, że pocztówkę mylnie skierowano do Tajlandii. Ktoś chyba pomylił Thailand z Poland ;)

                                                                      ✻✻✻✻✻✻✻✻

Bagan - one of Asia’s most significant historical sites. Bagan is an ancient city that was the capital of the prosperous Bagan empire. Today, about 2,200 monuments remain in various states of repair, which makes Bagan one of the most dense concentrations of temples and pagodas in the world.

7 komentarzy:

 1. Na pocztówce widać, że to magiczne miejsce - takie mgliste i tajemnicze:) A znaczek tez ciekawy. Widać, że jest to kraj, który ma się czym pochwalić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno wart jest odwiedzenia, szczególnie to miejsce ;)

   Usuń
 2. Gratuluję takiej wspaniałej pocztówki!♥ Widok jest obłędny. Widziałam już trochę zdjęć tego miejsca, więc mogę się tylko domyślać jakim pięknym spektaklem jest tam wschód olub zachód słońca :) Aż chciałoby się to zobaczyć na żywo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :* Oj chciałoby się, chciało ;)

   Usuń
 3. Pocztówka jest magiczna! Gratuluję tak pięknej zdobyczy! Te wystające szpiczaste dachy robią ogromne wrażenie. Takie miejsce chciałabym zobaczyć na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miejsce wygląda magicznie :) Ja nie mam akurat żadnej kartki z Birmy ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do pisania i dziękuję za każdy komentarz :)
Thank you for every comment :)

Copyright © 2014 Postcards from ... , Blogger