193. Rio de Janeiro


Na podobną pocztówkę polowałam od jakiegoś czasu i w końcu udało mi się wymienić z Genesio Wagner, którego na pewno kojarzą bywalcy grup postcrossingowych na FB.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.
W 1921 r. rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na budowę pomnika, który miał upamiętnić setną rocznicę niepodległości Brazylii. Pomnik został zaprojektowany przez francuskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia Paula Landowskiego. Rzeźbę zbudowano we Francji i przewieziono do Rio de Janeiro. Odsłonięcie nastąpiło 12 października 1931 r.

38-metrowy pomnik (30 m. sam pomnik, 8 m. podstawa) wzniesiono na szczycie granitowej góry Corcovado (710 m.). Statua jest jednym z symboli Rio oraz imponującym i charakterystycznym obiektem w tym mieście. W 2007 r. Pomnik Chrystusa został wybrany jednym z nowych siedmiu cudów świata.

✻✻✻✻✻✻✻✻

Christ the Redeemer is an Art Deco statue of Jesus Christ in Rio de Janeiro, Brazil, created by French sculptor Paul Landowski. Constructed between 1922 and 1931, the statue is 30 metres (98 ft) tall, excluding its 8-metre (26 ft) pedestal. The statue is located at the peak of the 700-metre (2,300 ft) Corcovado mountain in the Tijuca Forest National Park overlooking the city of Rio. A symbol of Christianity across the world, the statue has also become a cultural icon of both Rio de Janeiro and Brazil, and is listed as one of the New Seven Wonders of the World.

10 komentarzy:

 1. Widok z tej góry jest naprawdę wspaniały. Gdybym kiedyś była w Brazylii, to byłoby pierwsze miejsce, w jakie bym się wybrała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą w 100%. Dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 2. Piękny widok na Rio! Świebodzin pozazdrościł tej figury i teraz najwyższa na świecie jest właśnie w tym mieście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jednak Jezus wolałby, aby te: "Koszt całej budowy szacuje się na ok 6 milionów złotych..." miliony rozeszły się w słusznej sprawie, a nie na kawał żelbetonu ;)

   Usuń
 3. Gratuluję zdobyczy! swietny widok, sama x=chciałabym mieć taką pocztówkę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Nie dziwię się, bo nadal stoi na półce i nie mogę się nią nacieszyć :D

   Usuń
 4. Wow co za widok! Piękna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, piękny jest. Dziękuję za odwiedziny i obs. ;)

   Usuń
 5. Nie mam chyba ani jednej pocztówki z Rio, ale taki widok jest obłędny. Nie widziałam tego pomnika, ale za to ten polski już tak. Tyle, ze ten ma zdecydowanie lepsze położenie i widok! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomnik udało im się skopiować, jednak widoku nie da się :P Cieszę się, ze już jesteś ;)

   Usuń

Zapraszam do pisania i dziękuję za każdy komentarz :)
Thank you for every comment :)

Copyright © 2014 Postcards from ... , Blogger