USA - West Virginia

Moim pierwszym celem w pocztówkowym świecie jest zdobycie kartki z każdego stanu w US. Wiem, że jest to dość popularne, ale ja nieco utrudniłam sobie to zadanie i każda moja pocztówka ma być wysłana ze stanu, który na niej widnieje. Jak mi idzie? Na razie 4/50, ale jest to dość świeży cel, więc pomału będę rozbudowywała swoją kolekcję i przedstawiała ją na blogu.

Wczoraj ku mojemu wielkiemu zdziwieniu znalazłam w skrzynce 3 pocztówki ze Stanów Zjednoczonych, oczywiście każda z innego stanu i od innej osoby. Są to umówione direct swapy z ludźmi z PC.

A teraz przechodząc do tematu, oto pierwsza z nich, która przywędrowała z Wirginii Zachodniej od Matthew. Matt mieszka w Culloden (niewielkie miasteczko z zaledwie 3 tyś. populacją), to prawie 45 km od stolicy stanu Charleston.Wirginia Zachodnia - leży we wschodniej części US, granicząc ze stanami Ohio, Pensylwania, Maryland, Wirginia i Kentucky. Przeważającą część powierzchni zajmują wyrzyny i Góry Apallachy. Nieduże, jest dopiero na 41 miejscu według powierzchni. Religie przeważające to ewangelikalizm i protestantyzm.

Charlestown - to największe miasto i zarazem stolica stanu, ale liczba mieszkańców to tylko nieco ponad 50 tyś. Położone jest u zbiegu rzek Elk i Kanawha w hrabstwie Kanawha.

Na pocztówce przedstawiona jest siedziba rządu stanowego wybudowana w 1932 roku.

Czy ktoś z Was blogowicze postcrosserzy posiada w swoich zbiorach kartkę z Wirginni Zachdniej?

11 komentarzy:

 1. jednym z moich celów jest również zdobycie kartek ze wszystkich stanów USA, ale ostatnio nieco zaprzestałam aktywnie wyszukiwać tego typu swapów. pewnie za jakiś czas znów do tego wrócę, bo ostatnio dostałam kartkę z New Jersey, którego ciągle mi brakowało.
  kartki z Wirginii chyba nie mam (a przynajmniej nie mam na blogu i nie kojarzę wśród pozostałego miliona kartek) więc uprzejmie zazdroszczę takiej zdobyczy, tym bardziej przy tak utrudniających zasadach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilość moich kartek, to na razie jakieś 50, więc jeszcze potrafię ogarnąć, skąd mam, a skąd nie. Twój zbiór musi być imponujący :)

   Usuń
  2. przede wszystkim jest przerażający, bo kartki poniewierają się wszędzie i jest ich po prostu za dużo, żeby je jakoś skatalogować czy uporządkować... ale może kiedyś się w końcu mi to uda :D

   Usuń
 2. Również moim celem jest zebranie pocztówek ze wszystkich stanów USA;) dla mnie najważniejsze że będą wysłane z USA,a to czy pocztówka przedstawia Californie a wysłana z Arizony nie ma znaczenia ;)
  Kartki z Wirginii nie mam chyba:P ale koniecznie muszę zrobić mapkę ze stanami które już posiadam;)
  Ostatnio zaniedbałam prywatne wymiany,ale mam nadzieje że nie długo to nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi akurat nie zależy na kartce z każdego stanu :) Może jak zbiorę chodź połowę krajów, to wtedy dozbieram stany ! Powodzenia w twoim marzeniu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam plan by zdobyć kartki z każdego stanu :-) Idzie mi to póki co opornie ;-P Powodzenia i wytrwałości w realizacji Twojego marzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię kartki z USA. Przeważnie wszystkie są bardzo ładne. Też bym chciała zebrać wszystkie stany, ale póki co, od dawna nic nie wysyłam i raczej prędko do PC nie wrócę :( A kartki z Wirginii chyba nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Także chciałabym zebrać kartki z wszystkich stanów, choć to nie jest mój priorytet jeśli chodzi o pocztówkowe marzenia. Z tego stanu nie mam chyba żadnej kartki, ale widok bardzo ładny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Zachodniej Wirginii jeszcze nie mam. W swojej kolekcji mam ok. 20 stanów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też ostatnio postawiłam sobie taki cel, chociaż do tej pory tylko sprawdziłam z ilu stanów coś mam i bodajże wyszło 7 czy 8... Także długa droga przed nami! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie Ratri życzę powodzenia nam obydwu :D

   Usuń

Zapraszam do pisania i dziękuję za każdy komentarz :)
Thank you for every comment :)

Copyright © 2014 Postcards from ... , Blogger